🍑

Sunday 20 January

various times

Mona Foma Soma

(AUS)

Launceston

Parer Studio

Man

(AUS)

First Basin, Cataract Gorge Reserve, Launceston

10am4pm

Formal

(AUS)

Poimena Gallery, Mowbray Heights

10am

Mindy Meng Wang

Morning Meditation

(CHN)

Fairy Dell, Cataract Gorge Reserve, Launceston

10am4pm

Pete Mattila

Catalysis

(AUS)

Design Tasmania, Launceston

1212pm

Ben Landau

Retreat

(AUS)

John Hart Conservatory, City Park, Launceston

1210pm

Heath Franco

(AUS)

Ground floor, Launceston Workers Club, Launceston

125pm

Lou Conboy

Sisyphina

(AUS)

Sawtooth ARI, Launceston

1210pm

Rosie Deacon

(AUS)

Second floor, Launceston Workers Club, Launceston

29pm

Adele Varcoe + Self-Assembly

Onesie World 2.0

(AUS/FIN)

Painting Studio, School of Creative Arts, Launceston

29pm

Art of the Body: Health, Beauty, and Desire

(AUS)

Academy Gallery, School of Creative Arts, Inveresk Precinct

29pm

ArtRage

(AUS)

Touring Exhibition Gallery, QVMAG, Inveresk Precinct, Launceston

210pm

Cinemofo

QVMAG Theatrette, Inveresk Precinct, Launceston

29pm

Interweave Arts

Mini Arts Trail

(AUS)

Painting Studio, School of Creative Arts, Launceston

29pm

Lou Hubbard

The Léger Melee

(AUS)

Object Gallery, QVMAG, Inveresk Precinct, Launceston

29pm

Madeleine Flynn + Tim Humphrey

Pivot

(AUS)

School of Creative Arts Lawns, Inveresk Precinct, Launceston

29pm

Nick Ryan

Machine 9

(UK)

Community Gallery, QVMAG, Inveresk Precinct, Launceston

29pm

Soma Lumia with Jim Moginie

Takayna Anthropocene Blues

(AUS)

Annexe Rehearsal Room, Inveresk Precinct, Launceston

26pm

Ubu Studio

(AUS)

School of Creative Arts, Launceston

2.303.45pm

Kuniko Kato

(JAP)

Annexe Theatre, Inveresk Precinct, Launceston

2.30pm

Yirinda

(AUS)

Traverser Stage, Inveresk Precinct, Launceston

33.45pm

EWAH & The Vision of Paradise

(AUS)

Northern Stage, Inveresk Precinct, Launceston

3.45pm

Dylan Sheridan

Vexations

(AUS)

Annexe Drama Studio, Inveresk Precinct, Launceston

3.454.45pm

Hańba!

(POL)

Traverser Stage, Inveresk Precinct, Launceston

4.15pm

Sabu Orimo

(JAP)

Annexe Theatre, Inveresk Precinct, Launceston

4.45pm

Dylan Sheridan

Vexations

(AUS)

Annexe Drama Studio, Inveresk Precinct, Launceston

4.455.45pm

Nakhane

(ZAF)

Northern Stage, Inveresk Precinct, Launceston

59pm

Jen Brown + Helene Weeding

Heavenly Bodies

(AUS)

QVMAG Planetarium, Inveresk Precinct, Launceston

5.456pm

Sonja Hindrum + Karlin Love + Bruce Innocent

SkinMusic

(AUS)

Traverser Stage, Inveresk Precinct, Launceston

6pm

Dylan Sheridan

Vexations

(AUS)

Annexe Drama Studio, Inveresk Precinct, Launceston

67pm

Striborg + the Australian Art Orchestra

(AUS)

Traverser Stage, Inveresk Precinct, Launceston

6.45pm

Sonja Hindrum + Karlin Love + Bruce Innocent

SkinMusic

(AUS)

Annexe Theatre, Inveresk Precinct, Launceston

78pm

Courtney Barnett

(AUS)

Northern Stage, Inveresk Precinct, Launceston

8pm12am

Robin Fox

The Launceston Constellation

(AUS)

Albert Hall, Launceston

89pm

WWWater

(BEL)

Traverser Stage, Inveresk Precinct, Launceston

910pm

Underworld

(UK)

Northern Stage, Inveresk Precinct, Launceston